Kudzu Nedir?

Botanik Anlam:

Pueraria Lobata (Kudzu), teknik olarak Pueraria Montana çeşididir. Doğu ve Güney Doğu Asya’ya özgü olup, şu anda dünyanın alt tropik bölgelerinde geniş bir alana yayılmış, çok yıllık asmadır. Gelişme mevsimi boyunca günde 26 cm’ye kadar büyür.

Kök ekstresi, ateş, migren, alerji, ishal, akut dizanteri, sağırlık, anjin, kalp krizi, hipertansiyon, diyabet ve alkolizm gibi çeşitli durumları tedavi etmek için 2000 yılı aşkın bir süredir Geleneksel Çin Tıbbında kullanılmıştır. Hücresel, hayvan ve insan çalışmaları, Kudzu’nun kardiyovasküler, serebrovasküler, endokrin ve metabolik koşullarında ve bunlarla ilişkili komplikasyonlarında kullanımı için destek sağlamıştır. Yine Geleneksel Çin Tıbbında menopoz semptomlarının ve buna eşlik eden komorbiditelerin (osteoporoz ve kalp yetmezliği), akşamdan kalma terapisinin iyileştirilmesinde bir genel sağlık koruma maddesi olarak değerlendirilmiştir.

Genelde Kudzu veya Kadzu veya Gegen olarak anılır. Pueraria Radix (Roer of Pueraria) terimi, diğer biyoaktif ot Pueraria Mirifica’dan ziyade bu bitkiye atıfta bulunmaktadır. Bahsedilen bitki daha güçlü bir östrojenik madde olmasına rağmen; Pueraria Lobata (Kudzu), Çin’de popüler olan fitoöstrojenik bitkilerden biridir.

Teknolojik Anlam:

Kudzu, Unix tabanlı işletim sistemi üreticisi Red Hat tarafından geliştirilen, otomatik donanım algılama aracı olan olarak adlandırılan, üçüncül parti bir servis yazılımıdır.

Kudzu”, sistemdeki yeni ve/veya değiştirilmiş donanımı algılar ve yapılandırır. Gerekli sürücüleri yükler ve yedek sürücüleri kaldırır. Hangi donanımın sisteme eklendiğini veya sistemden kaldırıldığını belirlemek için varsayılan olarak sistem önyükleme zamanında çalışacak şekilde yapılandırılmıştır.

İlk olarak, varsa algılanan donanımı veri tabanı içindeki bilgilerle karşılaştırır. Ardından sisteme herhangi bir donanım eklenip eklenmediğini belirler. Öyleyse, kullanıcılara eklenmiş herhangi bir donanımı yapılandırma ve kaldırılan tüm donanımları yapılandırma fırsatı verir. Daha sonra veri tabanı dosyasını günceller.

Sonuç Olarak:

Bu kadar faydalı ve karşı konulamaz yayılma yetileri göze alınarak, bilişim ve teknoloji alanında da “Koruyucu, her yere sirayet eden, kollayan, değişikliği izleyen ve gereğini otomatik yapan” anlamları da çıkarılarak; teknoloji, siber güvenlik, BT hizmetleri ve çözümleri, yazılım ve dijital servisler ana faaliyet konulu şirketimize bu ismi uygun gördük.

Logosundaki amblem, yılda bir defa açan Kudzu çiçeğinin, elektronik devre şeklindeki modellemesidir.